تبلیغات
طرفداران پرسی جکسون - بیداری غول درون
آنتونی رابینز یکی از بزرگترین پرچم داران معاصر در رشته خودیاری از دهه ده 1990 است. کتابش به نام بیداری غول درون که در سال 1992 انتشار یافت از نوعی استراتژی طرفداری میکرد. او این استراتژی را تمرکز قدرت یا بهره برداری از تمام توانایی های فرد برای دستیابی به اهداف خود نامید. رابینز خوانندگان را به رهایی از افکار محدود کننده و ارتقای استانداردهای شخصی ترغیب میکند. رابینز به همه ما توصیه میکند الزاما خودمان را باور کنیم تا بتوانیم توانایی هایمان را افزایش دهیم.
بیداری غول دروت
نویسنده ابتدا این واقعیت را بیان می‌کند که ‘باورها دارای نیروی خلق یا ویرانی‌اند. نوع بشر این توانایی شگفت‌انگیز را دارد که برای هر تجربه‌ای در زندگی خود مفهومی تضعیف کننده یا نجات‌بخش خلق کند… هرباوری به محض پذیرفته شدن، فرمانی بی‌چون و چرا به سیستم عصبی محسوب می‌شود و این توانایی را دارد که امکانات زندگی حال و آینده‌ی ما را توسعه بخشد یا به ویرانی بکشد. اگر بخواهیم فرمان زندگی خود را دست بگیریم، باید کنترلی آگاهانه بر باورها کدامند و چه‌طور در وجودمان شکل گرفته‌اند. ‘براین اساس، در کتاب ابتدا تعریفی از ‘باور’ به دست داده می‌شود؛ سپس باورهای سازنده و در پی آن، عوامل تغییر در زندگی معرفی می‌گردد و راه‌کارهای آن عرضه می‌شود که از آن جمله است:
1- به هدف خود و عواملی که شما را از رسیدن به آن بازمی‌دارد فکر کنید.
2- از اهرم فشار استفاده کنید: رنجی عظیم را از عدم تغییر فوری و لذتی فراوان را از ایجاد تغییر فوری در ذهن خود تداعی کنید.
3- در الگوی رفتاری بازدارنده، اختلال ایجاد کنید.
4- الگوی ذهنی جدید و سازنده‌ای را جایگزین کنید.
5- الگوی جدید را تا زمانی که تثبیت شود شرطی کنید.
6- یافته‌ی قبلی را مرور و امتحان کنید. مباحث بعدی کتاب درباره‌ی چگونگی دست‌یابی به خواسته‌ها و راه‌کارهایی برای بهره‌مندی زندگی است.

برچسب ها: بیداری غول درون، آنتونی رابینز، معرفی کتاب، دانلود کتاب بیداری غول درون،
دنبالک ها: خانه هنرمندان شاهین شهر،

تاریخ : جمعه 20 مرداد 1396 | 08:45 ب.ظ | نویسنده : سینا رضائی | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • سه میل
  • آفتاب کلوپ
  • ملاک گستر
  • دو دی ال